seeky

Sanax chemical construction s.r.o. | Specialista na stavební chemii

Krémová injektáž zdiva

Novinky


Krémová injektáž zdivaNejjednodušší a nejvíce úspěšný Sanax systém na instalaci horizontální bariéry ve stávajících zdech je beztlaková injektáž – ResiInjekt Cream. Je to krémová hmota, která proniká i do nejmenších kapilár stavebního materiálu, zastaví trvale vzlínání a má hydrofobní účinek.
ResiInjekt Cream je silan/siloxanový emulzní krém na čistě vodní bázi určený pro sanaci vlhkého zdiva a základů k dodatečnému vytvoření horizontální izolace proti kapilárně vzlínající vlhkosti. Neobsahuje žádné pomocné organické nosiče a je vysoce koncentrovaný a účinný.


Otvory se vrtají v pravidelných vzdálenostech v závislosti na tloušťce stěny. ResiInjekt Cream je injektován bez tlaku do zdi pomocí aplikačních nástrojů. Beztlakový systém využívá stejnou kapilární akci, která je příčinou vzlínající vlhkosti. Čímž je vzlínající vlhkost zastavena za pomoci její příčiny.
Kombinuje v sobě výhody silikonových mikroemulzí a krémové konzistence. Pro jeho aplikaci není zapotřebí injektážní čerpadlo ani jiné příšlušenství (injektážní hadice, pakry atd.)


Krémy jsou dodávány buď plněné v kartuších, monoporcích (obvykle 600ml), nebo v plastových nádobách o větším objemu (5 až 30 litrů), a do injektážních otvorů se plní pomocí aplikační pistole nebo postřikovače s trubkovým nástavcem. Penetrační schopnost krému ve zdivu je díky malé velikosti částic velmi dobrá. Krém nanesený do otvorů je ve zdivu dále transportován vzlínající vlhkostí a vytvořená hydrofobní clona je velmi účinná (viz obrázek).


Hydrofobní křemičitý gel postupně vznikající při vysychání v kapilárním systému zdiva není dále rozpustný ani ve zdivu dispergovatelný. Omezuje vzlínání vody a kondenzaci vodních par v kapilárním systému zdiva, nezabrání však difúzi vodní páry.

InjektPump Cream

InjektPump Cream

Aplikační pistole Cream

Aplikační pistole Cream


Související produkty

  Aplikační pistole Cream Aplikační pistole pro aplikaci injektážního krému ResiInjekt Cream do vlhkého zdiva.
  InjektPump Cream Injektážní pumpa k injektáži ResiInjekt Cream do zdiva proti vzlínající vlhkosti.
  ResiInjekt Cream - injektážní krém Injektážní krém pro sanaci vlhkého zdiva - WTA

Související články

 Sanace vlhkého zdiva (Ke stažení - Katalogy)
 Sanace vlhkého zdiva Cream (Ke stažení - Letáky)
 Injektáž vlhkého zdiva (Technické informace)